Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 06/05/2024, 14.15.16

2022-2023. 16 днів проти насильства. ЗАХОДИ ЛІЦЕЇ № 21 ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ НАСИЛЬСТВУ ТА БУЛІНГУ

26.09.2022.  "Ліцей № 21". План заходів Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. 26.09-30.09.2022

Інформація ЛІЦЕЮ №21

щодо проведення  Всеукраїнської щорічної кампанії

«16 днів проти насильства»

з 25 листопада по 10 грудня 2022 року

Відповідно до плану заходів комунального закладу «Ліцей № 21» щодо проведення  Всеукраїнської щорічної кампанії «16 днів проти насильства» з 25 листопада по 10 грудня 2022 року адміністрацією школи було заплановано та проведено тематичні заходи.

Мета цих заходів:

1) акцентувати увагу шкільної громади до актуальних для українського суспільства проблем: подолання насильства в сім'ї та в освітньому середовищі; захисту прав жінок та дітей; формування толерантного ставлення до всіх людей; захисту від будь-яких проявів дискримінації;

2) активізувати партнерський зв’язок між громадськими організаціями та закладом освіти щодо попередження насильства, захисту прав та виконання обов’язків усіх учасників освітнього процесу;

3) сприяти формуванню ненасильницького мислення у дітей та громади нашого закладу.

Спираючись на наявний педагогічний досвід нашого освітнього закладу, залучивши педагогів та психологічну службу школи було проведено такі заходи:

1. Відкриття щорічної кампанії «16 днів проти насильства», оголошення для педагогів та учнів, оформлення інформаційних стендів «Права дитини», «Обов’язки учнів», «Обов’язки батьків», «Телефони довіри».
  2. Проведено тематичний івент для класних керівників на тему «Батьківство епоху цифрових технологій». Класні керівники і класоводи розповсюдили тематичну презентацію в групах батьків у соціальних мережах.
  3. Психологічна служба провела відеомарафон «Особиста гідність. Безпека життя». Учні 8-х класів (44 особи) переглянули відеоролики, які рекомендовані МОН України. Практичний психолог Читакова І.М. та соціальний педагог Потайчук О.В. обговорили з дітьми, про що вони дізнались з цих відео, чим ця інформація буде їм корисна в житті.
  4. Класними керівниками 5-7 класів (67 учнів) проведені інтерактивні бесіди для здобувачів освіти «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства.
  5. Учні 7-10 класів прийняли участь у фестивалі цифрових проєктів «Я проти насильства» (виготовлення інфографіки). Особливо активно відгукнулися учні 7-х класів. Адміністрація закладу обрала роботи, які привернули більшу увагу здобувачів освіти та викликали емоційні відгуки. Їх автори: Гостєв Максим (7-А), Козик Тимур (7-А).
  6. Лідери учнівського самоврядування школи разом із соціальним педагогом Потайчук О.В.  провели для учнів 1-2 класів  (116 осіб)  інформаційну гру «Я – школа – безпека». Діти відгадували загадки про директора, класовода, медсестру, соціального педагога, психолога та запам’ятовували їх імена, збираючи тематичний пазл. Обговорювали правила безпечної поведінки в закладі освіти.
  7. До Дня волонтера було проведено виховний захід «Разом ми зможемо». До проведення заходу долучилися Світлана Тищенко, директор КЗ «ДОЦВПВВТ» ДОР, заступник голови Дніпровського ГО «Гідність Нації», та Анна Данченко, волонтер, парамедик, член Дніпровського осередку «Гідність Нації». Дорослі гості закладу надали дітям гарний приклад доброти та щирості.
  8. Класні керівники 5-х класів (47 осіб) ознайомили здобувачів освіти зі змістом буклету «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі», який створений Радою Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі.
  9. На сайті школи опубліковано інформацію про проведення акції.