Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 06/05/2024, 16.23.49

Здоровий режим школяра

ЗДОРОВИЙ РЕЖИМ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ МАЄ ВЕЛИКЕ СОЦІАЛЬНЕ І ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ В ЖИТТІ ДИТИНИ І ВАЖЛИВО, ЩОБ ВОНА НЕ ЗАШКОДИЛА ЗДОРОВ’Ю ШКОЛЯРІВ. БЕЗПЕЧНЕ ТА ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ УЧНЯ — ЗАПОРУКА ЙОГО ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ

У процесі облаштування робочого місця школяра необхідно дотримуватися таких основних порад:

Письмовий стіл або парта повинні бути повноцінно освітлені. Оптимально, якщо у світлий період доби це забезпечуватиметься природнім освітленням, а в темний — штучним. Як штучне джерело освітлення варто обирати настільні лампи на гнучкій ніжці. Лампу краще поставити ліворуч, якщо учень пише правою рукою, і навпаки — праворуч, якщо дитина шульга.

Для формування правильної постави учня важливо використовувати меблі, які відповідають його зросту. Найкраще, якщо це будуть моделі-трансформери. Правильним сидінням за письмовим столом або партою вважається така поза, коли учень сидить глибоко на стільці, попереково-крижовою частиною тіла спирається на його спинку, тримає рівно корпус і голову, яку злегка нахиляє вперед, ноги зігнуті в кульшовому та колінному суглобах під прямим кутом, стопи спираються на підлогу, а передпліччя вільно лежать на столі.

Під час роботи за персональним комп’ютером клавіатура й мишка мають бути на рівні ліктя, зап’ястки повинні бути розташовані прямо, щоб запобігти набряканню м’язів. Монітор необхідно розташовувати навпроти обличчя, на відстані витягнутої руки.

До того ж, важливо правильно організувати режим навчального процесу. Він має передбачати чергування різних видів діяльності та відпочинку. Шкільні заняття поєднують у собі психічне, статичне, динамічне навантаження на окремі органи й системи й на весь організм загалом. Для профілактики стомлюваності, порушень зору та статури учням рекомендовано кожні 15 хвилин проводити нескладні фізичні вправи для покращення мозкового кровообігу, для зняття стомлення з плечового поясу, рук, тулуба та очей.