РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
Під час війни значна кількість родин залишилися без фінансових збережень, часом така ситуація може наштовхнути дітей на пошук можливостей заробити «легкі гроші» в мережі: створювати інтимний контент чи допомагати ворогу у наведенні авіаударів. У групі ризику щодо запитів на створення інтимного контенту перебувають дівчата у віці 11-13 років (за статистикою Internet Watch Foundation), а нанесення міток для коригування вогню окупантів є злочином і карається позбавленням волі до 15 років.
Експерти команди #stop_sexтинг поділилися рекомендаціями та легкими вправами про захист дітей у буклеті «Надмірний час онлайн: ознаки, ризики та як обговорити цю тему з дитиною»
Зазначимо, що під час війни більшість соціальних контактів серед дітей і дорослих втрачається, що свідчить про активне онлайн-спілкування та пошуки друзів у мережі. Наразі дітям не завжди безпечно знаходитися на вулиці, а навчання переважно відбувається в дистанційному форматі.
Проте не тільки інтернет і соцмережі наразі містять багато насильницького контенту. Батькам і вчителям необхідно бути пильними щодо кола спілкування дітей в освітньому середовищі та поза ним, щоб захистити від шкідливого впливу сторонніх людей. Рекомендації можна передивитися у буклеті «Я можу себе захистити».
ПАМ'ЯТКИ ДЛЯ БАТЬКІВ
"Все про запобігання домашньому насильству"
"Надмірний час онлайн: ознаки, ризики та обговорення здитиною"
"Захист дитини від насильства. Тематичний івент для батьків"